najpopularniejsze fast foody w usa

Branża szybkich restauracji w USA przynosi rocznie właścicielom knajp duże pieniądze. Szacuje się, że jest warta kilkadziesiąt miliardów dolarów.

Rodzi się więc pytanie jakie są najpopularniejsze fast foody w USA?

Według badań najpopularniejszy i najlepiej zarabiający jest MC Donalds, szacuje się że sprzedaż w tej sieci wynosi około 36 mld dolarów. Mc Donalds oferuje głównie burgery , wrapy i uwielbiane przez wszystkich lody Mc Flurry. Duża popularność szczególnie wśród najmłodszych maja zestawy Happy Meal które zawierają dodatkowo popularną w danym czasie zabawkę.

Kolejne miejsce na liście zajmuje SubWay który to sprzedaje swoje kanapki za kwotę 12 mld dolarów rocznie. Oferta tej sieci jest nieco inna, możemy znaleźć tam kanapki z różnorakimi dodatkami, kurczakiem, tuńczykiem czy wegańskie, świeże i robione szybko na zlecenie klienta.

Trzecia na liście najpopularniejszych fast foodów w USA jest sieć Starbucks który słynie z jednej z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych kaw na świecie. Sieć sprzedaje swoje kawy, ciastka i przekąski za kwotę 12 mld dolarów rocznie.

Następną siecią popularna w Stanach Zjednoczonych jest Burger King który w swojej ofercie ma między innymi burgery, frytki i zimne napoje. Ta sieć dzięki swojej popularności rocznie zarabia 8,5 mld dolarów. Piąty na liście najpopularniejszych barów szybkiej obsługi w USA jest Taco Bell, jego roczna sprzedaż waha się w okolicach 7,5 miliarda dolarów do 8 miliardów. Sieć ta oferuje swoim klientom potrawy kuchni meksykańskiej i meksykański-teksańskiej. Sieć tych restauracji była obecna także w Polsce w latach dziewięćdziesiątych. Zaszczytne szóste miejsce zajmuje Dunkin’ Donuts sieć ta specjalizuje się w sprzedaży ciastek i pączków a także kawy, sprzedaż roczna wynosi około 6,5 miliarda dolarów.

Ostatnią popularna sieciówka w liście jest Pizza Hut, która swoją popularność zyskała też w Polsce. Restauracja ta słynie z pysznej pizzy z serowymi brzegami serwowanej w krótkim czasie. Roczna sprzedaż jedzenia w tej sieci dokonywana jest na kwotę 5,7 miliarda dolarów.

Cześć ! Nazywam się Ewelina Maciejczyk i jestem kadrowa w dużej firmie w Polsce. Bloga prowadzę bo od zawsze moją pasją było pisanie, a że na finansach i rachunkowości znam się dobrze to właśnie dlatego postanowiłam założyć stronę właśnie o takiej tematyce. Jeśli podoba Ci sie to co tutaj zamieszczam to odezwij się w komentarzu.
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.